Türkiye Cumhuriyeti

Nahçıvan Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Değerli ziyaretçiler,

Türkiye Cumhuriyeti Nahçıvan Başkonsolosu olarak 15 Kasım 2014 itibariyle göreve başlamış bulunmaktayım. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Kapısı", Kazım Karabekir Paşa’nın “Şark Kapısı” olarak nitelediği Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde bu görevi ifa etmekten gurur ve mutluluk duymaktayım.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile ilişkilerimizin temeli 1921 tarihli Moskova ve Kars Antlaşmaları’nın ile atılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir” ve Haydar Aliyev’in “Biz bir millet iki devletiz” sözleri bu ilişkinin, dostluğun önemini vurgulamaktadır.

Başkonsolosluğumuz, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ndeki tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarına birlik ve dayanışma içerisinde çözüm bulmaya, vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının korunmasına yönelik her türlü gayreti göstermeye, bütün konsolosluk işlemlerini en hızlı ve etkin biçimde vatandaşlarımıza sunmaya, sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığıyla bir arada olmaya özen göstermektedir.

Öte yandan, görev bölgemizdeki üniversite öğrencilerimizin varlığı da ilişkilerimize ilave bir boyut kazandırmaktadır.

Başkonsolosluğumuzun sunduğu hizmetlerin geliştirilmesi hedefi doğrultusunda, vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini her daim iletmelerinden mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Bu vesileyle, şahsım ve Başkonsolosluğumuz personeli adına en içten saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Nihat ERŞEN